Z historie

Jak to vlastně začalo? Na tom už vlastně nezáleží. Důležité je, že byla chuť a odhodlání tancovat. Prostě skupina lidí okolo Vlasty Paulů pod nicneříkajícím názvem ZV ROH Tesla Vrchlabí během školního roku 1984 - 1985 nacvičila 2 pohybové skladby, se kterými vystoupili na pěti vrchlabských plesích, na taneční akademii a na okresním kole pohybových skladeb, které se jmenovaly "Z myšlení" a "Kouzelný let"

A potom to pokračovalo, vznikaly další a další skladby, přicházeli a odcházeli noví lidé a rodily se první soutěžní úspěchy.....
1991 - vicemistři ČSFR v parketových tanečních kompozicích v Prostějově
1992 - mistři ČR v diskotékových tancích dětí - Prostějov
1995 - 2. vicemistr ČR v plesových tancích v Chrudimi

Taneční skupina, tehdy už Paul Dance, se v roce 1997 po vnitřních rozporech přestěhovala o 10 km západně do kulturního domu v Jilemnici. A tam se začínalo vlastně zase od začátku. Zůstalo pár nadšenců, přibyla hrstka nicnetušících zvědavců a z nich vyrostla nová parta tancechtivých lidiček.
První formací byla Polonéza. Líbili jsme se a naše nadšení stoupalo, takže jsme vyrazili i na první soutěže. Hned první rok jsme měli tu čest poznat jak chutná atmosféra na Mistrovství ČR. Zatímco v Olomouci na show formacích jsme se spíše drželi hesla "zúčastnit se", v Chrudimi na plesových formacích jsme bojovali a nakonec obsadili krásné 6. místo.
A protože ten první rok byl nezapomenutelný, měli jsme motivaci a chuť tancovat dál. Začínali tančit noví a noví lidé, rodily se nové skladby, přicházeli noví trenéři a nové soutěžní úspěchy

2002 – 3. místo na MČR v plesových formacích v Chrudimi se skladbou "Kvapík"
2003 – 5. místo na Evropském poháru v plesových formacích v Ústí nad Labem se “Starci na chmelu“
2004 – 3. místo na MČR v plesových formacích v Brně s choreografií "Kolonáda"
2005 – Účast na MČR v Hip-hop formacích v Brně (velký úspěch našich Streetdancers)

Jedním z důležitých a zlomových let se stal rok 2006, kdy jsme poprvé získali titul Mistra ČR s choreografií “Uherský Tanec“, a rozhodli jsme se s touto choreografií reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v rakouském Seefeldu.

Soutěžili jsme v Kategorii Plesových formací, která byla ten rok v seriálu světových soutěží vypsána poprvé. Po strastiplné cestě a po skvělém výkonu jsme získali jeden z největších úspěchů naší soutěžní historie, kterým je
1. místo a titul MISTRA SVĚTA 2006 – Mistrovství světa IDO ve speciálních párových tancích s choreografií "Uherský tanec"

Od tohoto roku jsme se začali orientovat na takzvané Speciální párové tance, a začali pravidelně každý rok jezdit na mezinárodní soutěže v těchto disciplínách. Postupně jsme tak objevovali a propagovali na české taneční scéně tance jako Salsa, Bachata, Tango Argentino, Rueda de Casino a další.
Zároveň jsme získávali mnoho nových zkušeností a soutěžních úspěchů. Namátkou vyberu ty nejvýraznější z nich:

3.místo a bronzové medaile z MS 2007 „Café Salsa“ Latino show formace Adults
1.místo a titul MISTRA SVĚTA 2008 „Little lemons“ Synchro dance formace Juniors
4.místo z ME v Liberci 2009 „Pure Argentine“ Latino show duo Adults
5.místo z MS v Budapešti 2010 „Shaun the Sheep“ Latino show duo Adults
4.místo z MS v Liberci 2010 „Abrassar de Amor“ SCD formace Adults

Zatím nás to baví, máme skvělou partu, společný zájem o tanec i jiné mimotaneční aktivity a věříme, že tu budou rok od roku přibývat další taneční úspěchy…